вівторок, 18 серпня 2020 р.

 Світ професій.


"Жити - означає працювати.

Праця є життям людини.

Ліниві завжди бувають 

Людьми посередніми".

                              Вольтер


Первісну людину до праці змусила загроза голодної смерті. У рабовласницькому та феодальному суспільствах до нього додався страх фізичної розправи. Але навіть за таких умов люди розуміли, що праця - джерело всіх життєвих благ. Люди звикли працювати, цінувати кожну справу та дорожити її плодами.

У людини поступово виробилися майстерність, навички і - найголовніше - шляхетна звичка до праці.

Щоб обрати відповідний шлях, треба добре знати про якомога більшу кількість професій,їх характер, вплів на здоров'я, про те, які спеціальності взагалі є у світі та їхній попит на ринку праці.

У світі налічують близько 40000 професій, в Україні - більше 9000. Щороку відбувається оновлення майже 500 професій.

Професії живуть 5 - 15 років. Потім вони або відмирають, або змінюються до невпізнанності, або народжуються знову. Прогрес призводить до змін характеру самої праці. Зникають старі та створюються нові спеціальності.

Дійсно, наприклад, професія кухаря дуже змінилася від моменту виникнення, коли готували страви на вогнищі, до сучасних кухонь із безліччю сучасної техніки : мікрохвильові печі, електроприлади та різноманітні засоби, що полегшують роботу.

понеділок, 30 березня 2020 р.


Сім'я і здоров'я.

Метою нашого суспільства завжди було щастя людини, а однією з важливих складових щастя - здорова, міцна сім'я. Саме в такий сім'ї виростає й виховується повноцінне майбутнє покоління.
Гармонійною сім'єю можна назвати таке сімейне подружжя, у якому родина є відкритою системою та забезпечує широкі можливості для творчого зростання й особистісного розвитку кожного її члена. Така сім'я дає можливість поєднувати теплі емоційні стосунки,  упевненість у коханні партнера з чітко визначеними правилами поведінки. У стосунках між ними досягається повне прийняття членів сім'ї одне одним, надання кожному особистісної свободи, а спілкування будується на діалогічної основі.
Сім' я має будуватися на  справедливості та повазі один до одного, на суворому відношенні, перш за все до самого себе. Батьки не мають права дозволяти себе того, чого б не хотіли аби дозволяли собі їхні діти.
Родина - це найважливіший фактор довголіття здорового життя.

вівторок, 11 лютого 2020 р.

Знайомтеся - ЛЮДИНА!

Що таке людина?
Якщо ви замислювалися над цим питанням, то, певно, знаєте: відповісти на нього не так уж і легко.Адже поняття "людина" дуже широке:цим словом можна назвати  й кожного  з нас, і весь людський мир, і те, чим ми відрізняємось від тварин або, наприклад роботів.

Дізнаємось про людський характер.

Якщо темперамент - це природжені особливості особи, то характер людина виховує сама.Здійснюючи певний вчинок, ми щоразу посилюємо або ослаблюємо якусь рису характеру.
Від характеру багато в чому залежить те. як складеться життя людини, чи досягне вона успіху. 
Англійський письменник ХIХ століття Вільям Теккерей писав: "Посійте вчинок - і ви пожнете звичку, посійте звичку - пожнете характер, посійте характер - пожнете долю".
З чого ж почати роботу над своїм характером?
Спершу треба подумати, яка саме йщго риса створює проблеми. Припустімо, це лінощі. Ліньки вчити уроки, ліньки займатися спортом і робити зарядку...
А можливо, це страх перед труднощами?
Боротися з небажаними рисами характеру допоможе воля. Головне - спрямувати її, визначити мету. Щоби подолати лінощі, за мету можна обрати будь з яку справу, яка потребує постійних зусіль над собою ( наприклад, вивчення іноземної мови).

 Профорієнтація